IMS02WWDBH1R0K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH1R0K40
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 1.26A 208 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.26A
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.26 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 208mOhm Max
Inductance 1 µH
Series IMS-2WWD-40
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 136MHz