IMS02WWDBH1R2K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH1R2K40
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 1.21A 225MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.21A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 38 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.21 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 225mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 120MHz