IMS02WWDBH390K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH390K40
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 405MA 1.99 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 145mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 38 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 405 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.99Ohm Max
Inductance 39 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 26MHz