IMS02WWDBH470K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH470K40
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 370MA 2.41 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 42 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.41Ohm Max
Inductance 47 µH
Series IMS-2WWD-40
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 23MHz