IMS02WWDBH5R6K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDBH5R6K40
Beschreibung:
FIXED IND 5.6UH 565MA 1.04OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 565mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 42 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 565 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.04Ohm Max
Inductance 5.6 µH
Series IMS-2WWD-40
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 62MHz