IMS02WWDEB3R9K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS02WWDEB3R9K40
Beschreibung:
FIXED IND 3.9UH 755MA 576MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 755mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 755 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.133" Dia x 0.335" L (3.38mm x 8.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 576mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 73MHz