IMS05BH332K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS05BH332K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 3.3MH 40MA 53 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 22mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 45 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 53Ohm Max
Inductance 3.3 mH
Series IMS-5
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 840kHz