IMS05WDST330K40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS05WDST330K40
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 33UH 520MA 1.2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 193mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 43 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 33 µH
Series IMS-5WD-40
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 32MHz