IMS05WDST470J40
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IMS05WDST470J40
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 420MA 1.8 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 177mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 46 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 47 µH
Series IMS-5WD-40
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 26MHz