IR02BH3R9K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IR02BH3R9K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 3.9UH 250MA 1 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 3.9 µH
Series IR
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 80MHz