IR02RU1R8K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IR02RU1R8K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 1.8UH 455MA 300MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 455 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 1.8 µH
Series IR
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 125MHz