JANS1N4626C-1/TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
JANS1N4626C-1/TR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 4 V
Series Military, MIL-PRF-19500/435
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 200 mA
Mfr Microchip Technology
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 1.4 Ohms