Zuhause / LED Drivers / LDC25W-024-C1040
minImg
LDC25W-024-C1040
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LDC25W-024-C1040
Beschreibung:
LED SUPPLY CC DC/DC 12-24V
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Termination Style Wire Leads
Voltage - Input (Max) 24V
Approval Agency CE, cURus, FCC
Topology Boost
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 2.44" W x 0.99" H (80.0mm x 62.0mm x 25.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.04A
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 12V
Series LDC-25W
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 12 ~ 24V