Zuhause / LED Drivers / LDC25W-072-C0350
minImg
LDC25W-072-C0350
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LDC25W-072-C0350
Beschreibung:
LED DRIVER CC 36-72V 350MA
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 2.44" W x 0.99" H (80.0mm x 62.0mm x 25.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.437 lb (198.00 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 12V
Series LDC-25W
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 36 ~ 72V