LED100WPS1-24
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED100WPS1-24
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4.15A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 1.1 lbs (499 g)
Current - Output (Max) 4.15A
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series -
Power (Watts) 100 W
Type Constant Voltage
Efficiency 88%
Voltage - Output 24V