Zuhause / LED Drivers / LED12W-024-C0350
minImg
LED12W-024-C0350
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED12W-024-C0350
Beschreibung:
LED SUPPLY 16.4-24VDC 250MA 8.2W
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-12W
Power (Watts) 12 W
Type Constant Current
Efficiency 78%
Voltage - Output 12 ~ 24V