Zuhause / LED Drivers / LED12W-12-C1000
minImg
LED12W-12-C1000
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED12W-12-C1000
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 1A
Auf Lager : 69
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 1A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-12W
Power (Watts) 12 W
Type Constant Current
Efficiency 78%
Voltage - Output 6 ~ 12V