Zuhause / LED Drivers / LED12W-12-C1000-D
minImg
LED12W-12-C1000-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED12W-12-C1000-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 1A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 1A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-12W
Power (Watts) 12 W
Type Constant Current
Efficiency 78%
Voltage - Output 6 ~ 12V