Zuhause / LED Drivers / LED16W120-012-C1330-LT
minImg
LED16W120-012-C1330-LT
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED16W120-012-C1330-LT
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 7-12V 1.33A
Auf Lager : 6
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 132VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.60" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Weight 0.364 lb (165.11 g)
Current - Output (Max) 1.33A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series LED-LT (16W)
Power (Watts) 16 W
Type Constant Current
Efficiency 82%
Voltage - Output 7 ~ 12V