Zuhause / LED Drivers / LED16W120-024-C0700-LT
minImg
LED16W120-024-C0700-LT
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED16W120-024-C0700-LT
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 14-24V 700MA
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 132VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.60" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Weight 0.364 lb (165.11 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series LED-LT (16W)
Power (Watts) 16 W
Type Constant Current
Efficiency 83%
Voltage - Output 14 ~ 24V