LED17W-24
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED17W-24
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 700MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.43" L x 0.98" W x 0.87" H (214.0mm x 25.0mm x 22.0mm)
Product Status Active
Weight 0.283 lb (128.37 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-17W
Power (Watts) 17 W
Type Constant Voltage
Efficiency 82%
Voltage - Output 24V