Zuhause / LED Drivers / LED20W-17-C1200-TE
minImg
LED20W-17-C1200-TE
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED20W-17-C1200-TE
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 8-16V 1.2A
Termination Style Wire Leads
Voltage - Input (Max) 277VAC
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.2A
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-20W
Power (Watts) 20 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 8 ~ 16V