Zuhause / LED Drivers / LED20W-22-C0910
minImg
LED20W-22-C0910
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED20W-22-C0910
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 7-22V 910MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 910mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-20W
Power (Watts) 20 W
Type Constant Current
Efficiency 81%
Voltage - Output 7 ~ 22V