Zuhause / LED Drivers / LED20W-28-C0700
minImg
LED20W-28-C0700
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED20W-28-C0700
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 10-28V 700MA
Auf Lager : 14
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-20W
Power (Watts) 20 W
Type Constant Current
Efficiency 81%
Voltage - Output 10 ~ 28V