Zuhause / LED Drivers / LED20W-36-C0550-D
minImg
LED20W-36-C0550-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED20W-36-C0550-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 550MA
Auf Lager : 103
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Weight 0.282 lb (127.91 g)
Current - Output (Max) 550mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-20W
Power (Watts) 20 W
Type Constant Current
Efficiency 82%
Voltage - Output 18 ~ 36V