Zuhause / LED Drivers / LED20W-57-C0350-PD
minImg
LED20W-57-C0350-PD
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED20W-57-C0350-PD
Beschreibung:
LED POWER SUPPLY
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 24.9mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.364 lbs (165.0 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-20W
Power (Watts) 20 W
Type Constant Current
Efficiency 84%
Voltage - Output 19 ~ 57V