LED25W-12
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED25W-12
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 2.08A
Auf Lager : 25
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Product Status Active
Weight 0.437 lb (198.00 g)
Current - Output (Max) 2.08A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-25W
Power (Watts) 25 W
Type Constant Voltage
Efficiency 81%
Voltage - Output 12V