Zuhause / LED Drivers / LED25W-72-C0350-TE
minImg
LED25W-72-C0350-TE
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED25W-72-C0350-TE
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 36-72V 350MA
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Product Status Active
Weight 0.437 lb (198.00 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series LED-25W TE/LE
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 36 ~ 72V