Zuhause / LED Drivers / LED30W-12-C2500
minImg
LED30W-12-C2500
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED30W-12-C2500
Beschreibung:
2.5A 12V CON CURRENT LED DRIVER
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus, FCC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-30W
Power (Watts) 30 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 4 ~ 12V