Zuhause / LED Drivers / LED30W-18-C1660
minImg
LED30W-18-C1660
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED30W-18-C1660
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 1.66A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.66A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-30W
Power (Watts) 30 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 6 ~ 18V