Zuhause / LED Drivers / LED35W-036-C1050-D
minImg
LED35W-036-C1050-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED35W-036-C1050-D
Beschreibung:
LED SUPPLY CC AC/DC 18-54 700MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.39" L x 1.05" W x 1.02" H (213.0mm x 26.8mm x 26.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.551 lb (249.93 g)
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED- 35W
Power (Watts) 35 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 18 ~ 36V