Zuhause / LED Drivers / LED35W-100-C0350-D
minImg
LED35W-100-C0350-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED35W-100-C0350-D
Beschreibung:
LED DRIVR CC AC/DC 34-100V 350MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.10" L x 1.05" W x 1.02" H (231.0mm x 26.8mm x 26.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.551 lb (249.93 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-35W
Power (Watts) 35 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 34 ~ 100V