LED40W-024
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED40W-024
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 1.67A
Auf Lager : 78
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Weight 0.015 lb (6.8 g)
Current - Output (Max) 1.67A
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-40W
Power (Watts) 40 W
Type Constant Voltage
Efficiency 86%
Voltage - Output 24V