Zuhause / LED Drivers / LED60W-020-C3000-D
minImg
LED60W-020-C3000-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED60W-020-C3000-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 3A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.25" L x 2.81" W x 1.83" H (184.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 3A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-60W
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 7 ~ 20V