LED75W-015
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED75W-015
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 15V 5A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (173.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 5A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Voltage
Efficiency 86%
Voltage - Output 15V