LED75W-24
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED75W-24
Beschreibung:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 3.13A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, CSA, EN, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.07" L x 1.57" W x 1.12" H (205.0mm x 40.0mm x 28.4mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 3.13A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Voltage
Efficiency 92%
Voltage - Output 24V