LED90W-036
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED90W-036
Beschreibung:
LED POWER SUPPLY
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.1mm x 71.4mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 2.5A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-90W
Power (Watts) 90 W
Type Constant Voltage
Efficiency 90%
Voltage - Output 36V