Zuhause / LED Drivers / LED90W-064-C1400-D
minImg
LED90W-064-C1400-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LED90W-064-C1400-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 21-64V 1.4A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 65°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, CSA, cULus, EN
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.4A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LED-90W
Power (Watts) 90 W
Type Constant Current
Efficiency 91%
Voltage - Output 21 ~ 64V