Zuhause / LED Drivers / LEDDC25W-072-C0350-D
minImg
LEDDC25W-072-C0350-D
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LEDDC25W-072-C0350-D
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 350MA
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.15" L x 2.44" W x 0.99" H (80.0mm x 62.0mm x 25.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LEDDC-25W
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 24 ~ 72V