Zuhause / LED Drivers / LEG100W-143-C0700
minImg
LEG100W-143-C0700
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LEG100W-143-C0700
Beschreibung:
LED DRIVR CC AC/DC 48-143V 700MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.47" L x 1.80" W x 1.32" H (240.5mm x 45.8mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.7 lbs (771.1 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC
Series LEG-100W
Power (Watts) 100 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 48 ~ 143V