Zuhause / LED Drivers / LEG75W-072-C1050
minImg
LEG75W-072-C1050
Thomas Research Products
Produkt-Nr.:
LEG75W-072-C1050
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.30" L x 1.80" W x 1.32" H (210.8mm x 45.7mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 1.627 lbs (738.0 g)
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP66
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series LEG-75W
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 24 ~ 72V