T16A336K075CZSS
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T16A336K075CZSS
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 33UF 10% 75V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series T16
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF