T16C337K075EZSS
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T16C337K075EZSS
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 330UF 10% 75V AXIAL
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 0.766" L (9.90mm x 19.46mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm @ 120Hz
Series T16
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF