T16C477K050EZSS
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T16C477K050EZSS
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 470UF 10% 50V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 0.766" L (9.90mm x 19.46mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 750mOhm @ 120Hz
Series T16
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF