T83E476K020EZZL
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T83E476K020EZZL
Beschreibung:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF