T95D477K6R3LZAS
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T95D477K6R3LZAS
Beschreibung:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 470 µF