T95R187M6R3LSSL
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T95R187M6R3LSSL
Beschreibung:
CAP TANT 180UF 20% 6.3V 2824
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 180 µF