T95R476K020HZSL
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T95R476K020HZSL
Beschreibung:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2824
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF