T95X156M010EZAL
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
T95X156M010EZAL
Beschreibung:
CAP TANT 15UF 20% 10V 2910
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF