TH3B156K6R3F1800
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
TH3B156K6R3F1800
Beschreibung:
CAP TANT 15UF 10% 6.3V 1411
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF